Director Executiv productie confectii si structuri metalice

IMSAT GROUPE Snef

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este in Bucuresti, se subordoneaza Directorului de Departament si are in subordine aprox.150 persoane.

- Este responsabil pentru executia proiectelor in conditiile tehnice, administrative, de calitate si de termen prevazute
- Planifica, organizeaza, conduce, coordoneaza, controleaza si evalueaza activitatile desfasurate in atelierul de productie
- Planifica necesarul de materiale, resurse umane, servicii, etc necesare desfasurarii lucrarilor
- Asigura interfata cu serviciile conexe (Serviciul de Achizitii si Logistica, Resurse Umane, etc)
- Estimeaza, cuantifica si inregistreaza eventualele devieri de la proiect (specificatii tehnice si economice). Identifica cat mai devreme cauzele si ia masuri pentru rezolvarea lor.
- Semnaleaza din timp Directorului de Departament problemele care nu pot fi rezolvate la nivelul sau

CERINTE

Studii tehnice (absolvite); de preferat UPB, facultatea TCM sau Utilaj Tehnologic sau Tehnologia Sudurii
Experienta de 10 ani in specialitate si cel putin 5 ani ca Director productie, preferabil pe domeniul mecanic
Cunostinte pe linie de Securitatea si Igiena muncii;
Cunostinte relative la Sistemele de Asigurarea a calitatii – ISSO 9001;
Cunostinte de baza relative la utilizarea devizelor de lucrari, antecalculatiilor si tehnici de formare de calculatii de preturi;
Abilitati administrative si in formarea si intretinerea patrimoniului;
Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel), Internet
Engleza nivel avansat si/sau franceza nivel avansat
Carnet de conducere cat. B
Spirit organizatoric, seriozitate, capacitate de conducere, bune abilitati de comunicare si relationare ; capacitate de lucru individuala dar si in echipa;
Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate.
Persoana organizata, meticuloasa, proactiva, cu atitudine pozitiva
Rezistenta la stres, disponibilitate la program prelungit

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu de lucru profesionist, un pachet salarial motivant si posibilitati de dezvoltare a carierei in functie de performantele obtinute, mediu de lucru international.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale