director executiv

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Directorul Executiv:
- participa la stabilirea politicilor si planurilor de actiune, a bugetelor de venituri si cheltuieli, a indicatorilor de performanta;
- implementeaza planul de afaceri, politicile si procedurile organizationale;
- motiveaza personalul din subordine;
- organizeaza si coordoneaza activitatea managerilor din subordine, asigurand indeplinirea obiectivelor specifice si incadrarea in termenele limita;
- monitorizeaza, evalueaza si raporteaza modul de realizare al obiectivelor;
- raspunde pentru realizarea obiectivelor si indicatorilor de profitabilitate personali si ai managerilor subordonati;
- se subordoneaza Directorului General si il suplineste.

CERINTE

1. absolvent studii superioare;
- studii postuniversitare (cursuri relevante de management, MBA) constituie avantaj;
2. cunostinte solide de management general si ale mediului de afaceri romanesc;
3. peste 10 ani experienta in functii manageriale;
- experienta in domeniul tipografic constituie avantaj;
4. peste 5 ani de activitate pe o pozitie similara, avand in subordine 5-10 manageri si peste 100 angajat

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta in cadrul interviului.