DIRECTOR ECONOMIC

SC AVICOLA BUCURESTI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura respectarea legislatiei fiscale la nivel de firma; organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale si asigura efectuarea la timp a inregistrarilor;
- Stabilirea procedurilor si instructiunilor metodologice de executie a operatiunilor economico-financiare la nivelul societatii, asigurarea si urmarirea realizarii acestora;
- Intocmneste bugetul general al societatii, informeaza si face propuneri de corectie; asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor trimestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari;
- Raporteaza rezultatele financiare ale firmei; analizeaza si propune masuri pentru cresterea rentabilitatii;
- Elaboreaza si implementeaza sistemul general de evidenta a gestiunii firmei;
- Conduce si organizeaza activitatea departamentului financiar- contabilitate; exercita controlul financiar preventiv;
- Raportari lunare pentru management (P&L, BS, cash-flow, Working Capital) realizat versus buget si previziuni;
- Analiza structurii costurilor la nivel de companie dupa natura lor si pe centre de cost;
- Monitorizarea lunara a realizarii bugetului de venituri si cheltuieli consolidat al companiei si analiza veniturilor si cheltuielilor prognozate versus realizate;
- Reprezinta societatea in cazul controalelor financiare;
- Reprezinta societatea in relatia cu bancile; intocmeste dosarele de creditare; asigura atragerea de noi finantari necesare societatii; asigura prelungirea facilitatilor de credit existente;
- Programul de contabilitate in care va lucra: Win Mentor;
- Candidatii selectati vor sustine o testare finala la sediul angajatorului.

CERINTE

Exeperinta minim 5 ani pe un post similar.
Cunostite avansate de programare.
Abilitati de coordonare a compartimentului financiar- contabil.

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa
- Decontare transport
- Telefon de serviciu

S.C. Avicola Bucuresti - societate cu renume pe piata aviculturii romanesti, producator de puicute o zi Lohmann Brown si in varsta de 16 saptamani.
Este un important furnizor de oua consum pe piata romaneasca.