Director economic

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie transport aerian, rent-a-car si alimentatie publica angajeaza director economic pentru a:

- propune politici in cadrul departamentului financiar-contabil
- dezvolta si revizui sistemele financiare in acord cu nevoile si obiectivele organizatiei;
- coordona planificarea cashflow-ului, a managementului lichiditatilor;
- intocmi si elabora raporturi financiare catre directorul general
- analiza din punct de vedere financiar investitiile
- mentine controlul si evidenta debitorilor si creditorilor
- mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor
- asigura si verifica efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor contabile
- superviza inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale si anuale
- elabora analiza contului de profit si pierdere
- completa registrele obligatorii
- mentine relatia cu autoritatile de audit, control si taxe
- propune soluitii de crestere a rentabilitatii activitatii companiei in baza indicatorilor financiari-contabili

CERINTE

- minim 3 ani experienta intr-un post similar
- experienta in analiza financiara
- experienta in relatiile cu autoritatile fiscale
- cunoasterea foarte buna a legislatiei in vigoare
- abilitati manageriale
- absolvent de facultate cu profil economic
- limba engleza nivel mediu cel putin
- gandire analitica
- personalitate puternica, bine organizata
- abilitati de comunicare si negociere
- rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

negociabil