Director Economic

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

--Traseaza impreuna cu directorul firmei strategia financiara, fiscala si economica a companiei, si elaborareaza politicile financiar-contabile;
- Conduce, coordoneaza si raspunde de activitatea departamentului economic si financiar;
- Participarea activa la eficientizarea folosirii resurselor, la construirea bugetului si la implementarea cost controlului;
- Organizeaza, planifica si coordoneaza procesul de bugetare anual;
- Realizeaza rapoartele financiare periodice pentru a monitoriza atingerea performantelor planificate;
- Realizeaza previziunile de cash-flow;
- Efectueaza analize financiare cu privire la profitabilitatea activitatii firmei;
- Gestioneaza riscurile financiare si negociaza conditiile bancare;
- Gestioneaza urmarirea cheltuielilor pentru toate departamentele firmei; organizeaza si controleaza centrele de cost; ia masuri/face propuneri/colaboreaza cu directorii de departamente pentru eficientizarea cheltuielilor firmei;
- Calculeaza si urmareste indicatorii economico-financiari;
- Stabileste indicatorii si obiectivele specifice pentru activitatea din departamentul coordonat; participa la stabilirea acestora pentru celelalte departamente;
- Se ofera un pachet salarial atractiv.

CERINTE

-Experienta in domeniul productiei si editarii de carte
- Experienta de cel putin 5 ani pe un post similar, de coordonare a activitatii financiar-contabile;
- Cunostinte foarte bune de fiscalitate si legislatie financiar ¿¿¿ contabila;
- Organizat si analitic ¿¿¿ sa poata gasi solutii simple/complexe si rapide pe problemele de natura economico-financiara;
- Cunostinte foarte bune MSOffice; Ciel;
- Disponibilitate program prelungit;