Director Economic

DINAMICA IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza, coordoneaza, controleaza si raspunde de activitatea intregului compartiment financiar-contabil.
- intocmeste balantele lunare, bilanturile semestriale si anuale si toate raportarile periodice cerute de legislatia in vigoare.
- participa la luarea deciziilor manageriale in echipa oferind suport de specialitate.
- asigura controlul financiar preventiv in companie.
- raspunde de relatia cu organele fiscale si la controalele acestora.
- prezinta analize financiare si economice privind managementul societatii in conditiile stabilite.

CERINTE

- studii superioare economice in domeniul financiar-contabil.
- calitatea de expert contabil constituie un avantaj.
- experienta relevanta in domeniul financiar contabil min. 5 ani si experienta de conducere a unui compartiment financiar contabil de min. 3 ani.
- cunostinte solide privind organizarea si conducerea activitatii financiar contabile si privind legislatia in domeniu.
- cunostinte solide de IT.
- permis de conducere cat. B.
- capacitate buna de comunicare si de lucru in echipa.
- calitati de conducator, asumarea responsabilitatii.
- eficienta in activitate si rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant.

SC Dinamica Impex este o societate care activeaza in domeniul distributiei de produse alimentare, dulciuri si hrana pentru animale, la nivelul municipiului Bucuresti, inca din anul 1994. De-a lungul timpului, o data cu expansiunea cunoscuta de activitatea noastra, am cautat cele mai avantajoase solutii pentru eficientizarea proceselor desfasurate in cadrul societatii. Momentan, SC DINAMICA IMPEX are 130 angajati si are ca obiect secundar de activitate prestarea de servicii hoteliere si de alimentatie publica, cu perspective largi de dezvoltare (Hotel Baneasa parc).