Director economic

Contrast HR Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare, in colaborare cu compania de consultanta contabila;
- intocmeste raportari lunare si trimestriale, precum si orice alte rapoarte solicitate de catre conducerea departamentului/societatii;
- raspunde de respectarea disciplinei de casa, a regulamentului operational de casa si a celorlalte dispozitii privind operatiunile cu numerar;
- organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
- raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei, in documente justificative a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
- asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare, in colaborare cu compania de consultanta contabila;
- asigura si raspunde de indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- raspunde de eficienta si calitatea lucrarilor executate in cadrul serviciului la termenele stabilite.

CERINTE

- experienta de 2-3 ani pe o pozitie similara;
- cunostinte limba engleza; nivel avansat, limba germana; avantaj considerabil;
- studii superioare economice specializarea finante-contabilitate;
- persoana calma, organizata;
- experienta in lucrul cu MS-Office (Excel).

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- mediu de lucru placut.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de consultanta in domeniul resurselor umane.