Director economic

Bravo International

Job expirat

RESPONSABILITATI

-raspunde de organizarea si coordonarea activitatilor in domeniul financiar-contabil desfasurate in cadrul societatii.
-reprezinta societatea in relatiile cu clientii , furnizorii/subcontractantii si tertii. pentru probleme legate de activitatea economico-financiare .Asigura aplicarea corecta in activitatile societatii a prevederilor actelor normative in vigoare aferente domeniilor financiar contabile .
-organizeaza si asigura efectuarea unor analize economico-financiare privind situatia organizatiei.
-elaboreaza bugetul de venituri si cheltuieli .
-urmareste administrarea patrimoniului , urmarind totodata incadrarea in clasele de activ si informeaza conducerea privind stadiul acestuia .
-organizeaza si urmareste mentinerea legaturii permanente cu organele bancare si fiscale , pentru efectuarea operatiunilor de incasari si plati asigurand legalitatea acestora .
-organizeaza inventarierea patrimoniului si valorificarea rezultatelor inventarierii.
-propune masuri concrete si eficiente pentru inlaturarea unor situatii nefavorabile din punct de vedere economic .

CERINTE

Studii superioare , experienta pe un post similar minim 3 ani , abilitati de coordonare , capacitatea organizatorica
Energic, dinamic.
Cunostinte program WIZCOUNT.
Persoana autorizata .

Grup de firme care se ocupa cu importul , productia si comercializarea materialelor de constructii, in special acoperisuri metalice si mase plastice .