Director Economic

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verificatea si inregistrarea contractelor de leasing, a intrarilor si iesirilor din modulul de mijloace fixe si obiecte de inventar;
-inregistrarea amortizarii mijloacelor fixe;
-participarea efectiva la inventarierea patrimoniala;
-verificarea jurnalelor de cumparari si vanzari ;
-intocmirea declaratiilor fiscale conform obligatiilor si termenelor prevazute de legislatia in vigoare;
-inregistrarea importurilor de materii prime, ambalaje si mijloace fixe;
- mentinerea relatiilor cu administratia financiara, autoritatile locale;
-intocmirea raportarilor statistice;
-verificarea corelatiilor la nivel de balanta;

CERINTE

-Vechime de min 3 ani in domeniul contabilitatii complete ;
-persoana responsabila, comunicativa, ordonata;
-seriozitate, spirit de initiativa, capacitate de invatare rapida;
-cunostinte temeinice ale pachetului Microsoft Office;
-Cunostinte program CIEL Salarii si Conta
- cunostinte solide si actualizate de fiscalitate si contabilitate;
- cunoasterea limbii engleze-nivel mediu;
- calitatea de expert contabil;
-disponibilitate de angajare imediata