Director economic

sc common srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Desfasurarea activitatilor de planificare financiara si contributia la realizarea strategiei financiare a companiei, alaturi de echipa manageriala;
- Coordonarea si organizarea activitatii departamentului financiar-contabil;
- Controlul corectitudinii inregistrarilor contabile;
- Intocmirea situatiilor financiar - contabile (inclusiv cele anuale), conform legislatiei in vigoare;
- Mentinerea relatiei de colaborare cu institutiile statului si colaboratorii externi ai companiei, in vederea solutionarii problemelor cu caracter financiar.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic;
- Experienta de minim 5 ani pe un post similar la o companie cu profil de distributie;
- Rezistenta la stres, gestionare eficienta a situatiilor de munca inedite sau dificile;
- Bune abilitati de coordonare, planificare si gandire strategica.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv, telefon de serviciu;
- posibilitatea desfasurarii activitatii intr-o companie dinamica.

COMMON S.R.L este infiintata in 1993 , avand ca principal obiectiv activitatea de service IT profesional prin procese de intretinere preventiva si planificata , precum si interventii la cerere, “on-site“ in termene stabilite.