Director Departament Suport Tehnic

Dynamic Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Concepe, documenteaza si implementeaza si perfectioneaza in permanenta portofoliul de servicii de suport tehnic care pot fi ofertate clientilor;
¿ Coordoneaza activitatea de implementare a solutiilor oferite de companie;
¿ Supervizeaza activitatea de rezolvare a unor sesizari / reclamatii la sediul (domiciliul) clientilor: constatare, diagnosticare, consultanta soft si hard, precum si alte operatii solicitate de clienti prin comenzi adresate firmei ;
¿ Supervizeaza activitatea de inregistrare a operatiilor efectuate si eventualele componente necesare pentru remedierea defectiunilor constatate;
¿ Supervizeaza activitatea de consultanta tehnica oferita clientilor care au contracte de suport valide;
¿ Asigura relatia firmei cu clientii majori care se prezinta cu sesizari / reclamatii legate de solutiile instalate de firma, facute in perioada de acoperire a perioadei de garantie sau a contractului de suport;
¿ Conduce activitatile legate de proiecte prin supervizarea directa a echipelor de implementare tehnice, a consultantilor si a personalului de sprijin.
¿ Pregateste planurile de activitati si planurile de resurse necesare pentru atingerea obiectivelor proiectelor.
¿ Asigura circulatia informatiei intre diferite arii de activitate printr-o pregatire si participare activa la sedintele legate de proiecte.
¿ Asigura rezolvari pentru probleme in cadrul domeniului avut de autoritate stabilind legaturi cu alte departamente pentru actiuni viitoare

CERINTE

Cerinte:
Studii:
-Studii superioare facultate profil IT

Cunostinte profesionale necesare:
-Cunostinte hardware - nivel utilizator avansat;
-Cunostinte software - nivel utilizator avansat;
-Cunostinte solide de project management cunostinte solide;
-Cunostinte limba engleza: scris / vorbit nivel avansat.

Experienta:
-Experienta pe un post similar;

Calitati personale:
-Abilitati de comunicare;
-Prezenta profesionala;
-Loialitate;
- Initiativa;
-Persoana ambitioasa, focalizata pe cariera;
-Fire deschisa;
-Rezistenta la stres;
-Capacitate de lucru intr-un colectiv;
-Capacitate a de a conduce un colectiv;

BENEFICII OFERITE

¿ telefon mobil
¿ autoturism
¿ salariu fix +bonusuri

Companie care oferă soluţii complexe integrate detinand un portofoliu de parteneriate internationale,clienti companii multinationale si folosind tehnologie highend , angajeaza prin intermediul Dynamic Human Resources Director Departament Suport Tehnic.