DIRECTOR DE VANZARI

Staff Collection

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza si interpreteaza calculele de performanta in vanzari, dupa propriile criterii si ia masurile cele mai potrivite
Stabileste strategia de vanzari in acord cu evolutia pietei si strategia de produs
Este responsabil de managementul eficient al stocului de marfa;
Propune, aproba, confirma calendarul promotional
Dezvolta un sistem competitiv si motivant de recompensare pentru propria echipa
Este in directa relatie cu Managerul de Logistica, pentru realizarea la termenele stabilite a livrarilor, si urmareste planning-ul de livrari
Coordonarea activitatatii legate de dezvoltarea echipei de manageri de vanzari la nivel national, marketing si design magazine in concordanta cu standardele companiei;
Clarificarea rolurilor si responsabilitatilor fiecarui membru al echipei de vanzari.
Demonstrare de spirit de echipa si capacitate de creare de echipe eficiente.

CERINTE

Studii superioare, Experienta relevanta de peste 5 ani in vanzari de confectii si incaltaminte, cu dezvoltarea de proiecte de retail consacrate;
Tehnici aprofundate de vanzare, marketing si management strategic;
Dorinta de a obtine rezultate si performante rapide;
Abilitati dezvoltate de negociere si inter-relationare;
Foarte bune abilitati de comunicare si leadership;
Spirit antreprenorial dezvoltat;
Orientare catre client si catre rezultate;
Spirit analitic structurat.
Disponibilitate deplasare in tara peste 50% din timpul de lucru

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
- Plan de bonusare pe masura rezultatelor;
Autoturism, laptop şi telefon de serviciu;

DESCRIEREA FIRMEI

Cel mai mare retailer de confectii din Romania