Director de Marketing

BIA Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIA cauta pentru clientul sau, liderul pietei romanesti de articole pentru petrecerea timpului liber, un bun profesionist in domeniul marketingului care sa isi asume rolul de Director de Marketing.

Responsabilitati:
- Dezvoltarea si implementarea strategiei de marketing, definirea unor planuri si obiective clare si masurabile pe termen scurt, mediu si lung
- Elaborarea si gestionarea bugetului de marketing in conditii de eficienta maxima
- Dezvoltarea strategiilor de pret, distributie, produs si publicitate pentru gama de brand-uri
- Identificarea nevoilor si tendintelor pietei nationale
- Initierea si dezvoltarea campaniilor publicitare, masurarea eficientei acestora
- Elaborarea, negocierea si supervizarea contractelor cu agentiile de publicitate
- Incheierea si supervizarea contractelor comerciale cu clientii
- Coordonarea studiilor de piata, a noilor proiecte si masurarea indicatorilor specifici de marketing
- Elaborarea unor analize statistice care sa reflecte evolutia activitatilor comerciale ale companiei
- Colaborarea permanenta cu departamentele tehnice si vanzari, pentru a asigura coerenta si eficienta strategiilor adoptate

CERINTE

- Absovent de studii superioare in specializarile Marketing/Business/Management
- Cel putin 5 ani de experienta in departamentul de marketing
- Cunostinte profesionale solide in ceea ce priveste elaborarea strategiilor de marketing, mix-ul de marketing, analize de piata, pozitionare, planificare, etc
- Cunoscator al limbii engleze la nivel avansat si operare PC-pachet MS Office
- Abilitati manageriale, de comunicare, negociere, conducere de proiecte si atingerea obiectivelor sub presiunea timpului
- Persoana creativa, orientat pe obtinerea de rezultate, bun strateg
- Persoana cu initiativa si cu capacitatea de a se auto-motiva, usor adaptabila unui mediu organizational dinamic

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 14 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizand o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA.
Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din Romania, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind:
- servicii de salarizare si administrare de personal,
- servicii de recrutare si selectie de personal.