Director de marketing

PIATRA DESIGN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Definirea obiectivelor si a bugetului departamentului de marketing
- Cunoasterea si informarea constanta asupra evolutiei domeniului in care activeaza compania;
- Evaluarea si analiza pietei pentru identificarea tendintelor si a nevoilor
- Realizarea, implementarea si coordonarea planurilor si a strategiilor de marketing conform misiunii si strategiei companiei;
- Initierea si coordonarea cercetarilor de piata pentru a realiza profilul celor mai importanti clienti
- Monitorizarea activitatii competitorilor si buna cunoastere a produselor acestora
- Dezvoltarea unor noi produse
- Gestionarea construirii imaginii firmei si a m?rcilor promovate de aceasta, alaturi de departamentul de PR
- Realizarea raporturilor destinate directorului general si oferirea de consultanta in luarea deciziilor specifice domeniului de activitate al organizatiei.

CERINTE

- studii superioare economice, preferabil cu specializarea marketing
- experienta in marketing de minimum 2 ani.
- o buna cunoastere a domeniului de activitate a companiei
- bune abilitati de operare PC
- limba engleza (nivel avansat)
- cunoasterea altor limbi straine si detinerea permisului de conducere constituie un avantaj
- persoana dinamica, cu aptitudini de lider
- bune abilitati de comunicare si de negociere
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv si bonusuri in functie de performanta

Piatra Design is a brand of GARANTI PREST SRL, having as main activity of import and distribution of natural and composite stones (marble, travertine, granite, andesite, basalt, etc) for flooring, facade, covering works in construction business.

For more info: www.piatradesign.com