Director de marketing

Twist Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Propune, implementeaza si monitorizeaza planul si bugetul de marketing;
Cauta noi oportunitati de actiune sau lansare de proiecte prin urmarirea continua a evolutiei si a trendurilor pietei;
- Propune noi programe de promovare a imaginii si produselor companiei;
- coordoneaza echipelele de field (field manager si supervisori)
Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii;
- Prezinta oferta de publicitate, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizare

CERINTE

- studii superioare in curs sau finalizate - preferabil cu specializarea marketing
- bune abilitati de operare PC - Word, Excel, Internet;
- limba engleza (nivel mediu)
- cunoasterea altor limbi straine si detinerea permisului de conducere constituie un avantaj
- persoana dinamica, cu aptitudini de lider
- bune abilitati de comunicare si de negociere
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv si bonusuri in functie de performanta;
- comisioane la fiecare contract;

Agentie de casting - figuratie TV, modele, promoteri - sampling, hostess;
www.twistmedia.ro