Director de Marketing

manufactura srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Definirea obiectivelor si a bugetului departamentului de marketing;
- Cunoasterea si informarea constanta asupra evolutiei domeniului in care activeaza compania;
- Evaluarea si analiza pietei pentru identificarea tendintelor si a nevoilor;
- Realizarea, implementarea si coordonarea planurilor si a strategiilor de marketing conform misiunii si strategiei companiei;
- Initierea si coordonarea cercetarilor de piata pentru a realiza profilul celor mai importanti clienti;
- Monitorizarea activitatii competitorilor si buna cunoastere a produselor acestora;
- Dezvoltarea unor noi produse;
- Gestionarea construirii imaginii firmei si a m¿rcilor promovate de aceasta, alaturi de departamentul de PR;
- Realizarea raporturilor destinate directorului general si oferirea de consultanta in luarea deciziilor specifice domeniului de activitate al organizatiei.

CERINTE

- studii superioare economice, preferabil cu specializarea marketing;
- experienta in marketing de minimum 2 ani;
- o buna cunoastere a domeniului de activitate a companiei;
- bune abilitati de operare PC;
- limba engleza (nivel avansat);
- cunoasterea altor limbi straine si detinerea permisului de conducere constituie un avantaj;
- persoana dinamica, cu aptitudini de lider;
- bune abilitati de comunicare si de negociere;
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv si bonusuri in functie de performanta.

profil productie textile , confectii , capital mixt, plin aascensiune, prezent ape piata romaneasca din 1997