Manager Vanzari

SC LC BRAND D-VISION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste si raspunde pentru calitatea procesului de vanzare: asigura fluxul aprovizionarii cu marfa a punctelor de lucru, stabileste si participa la intalnirile cu clientii si mentine relatia cu acestia, participa la negocieri , intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor, urmareste incasarea sumelor datorate de la clienti, etc
- Cunoaste si informeaza constant asupra evolutiei domeniului in care activeaza compania;
- Evalueaza si analizeaza piata pentru identificarea unor noi clienti/piete de desfacere
- Monitorizeaza activitaea competitorilor si asigura o buna cunoastere a produselor acestora
- Redacteaza raportarile destinate directorului general si ofera consultanta in luarea deciziilor specifice domeniului de activitate al organizatiei.
- contribuie cu idei noi la imbunatatirea politicilor si tehnicilor de vanzari ale firmei

CERINTE

- experienta in vanzari/marketing de minimum 2 ani.
- o buna cunoastere a domeniului de activitate a companiei - fashion si articole vestimentare de dama
- limba engleza (nivel avansat)
- abilitati de utilizare MS Office, Internet
- permis de conducere
- persoana proactiva, bune abilitati de comunicare si de negociere
- disponibilitate pentru deplasari ( intern/extern )

BENEFICII OFERITE

- performanta remunerata corespunzator, in functie de nivelul realizarilor
- construirea unei cariere solide, alaturi de un designer roman certficat

- activitate de design vestimentar, productie confectii dama si vanzari cu amanuntul in magazine proprii