Director de Logistica

BACHUS S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- programeaza si urmareste comenzile de aprovizionare;
- supervizeaza intreaga activitate a depozitului in ceea ce priveste receptia marfii, depozitarea acesteia si pregatirea comenzilor;
- coordoneaza relatia cu vama;
- gestioneaza mijloacele/serviciile de transport intern si extern;
- optimizarea transportului prin selectarea mijloacelor si rutelor optime;
- elaborarea si controlul costurilor implicate in activitatea de transport a companiei;
- asigurarea unor stocuri optime de produse;
- realizaza rapoarte, statistici si analize referitoare la activitatea intregului departament logistic.

CERINTE

- studii superioare in domeniul stiintelor exacte;
- experienta intr-o pozitie similara minim 2 ani;
- bune cunostinte operare PC (MS Office – Word, Excel, Outlook, Browser Internet);
- limba engleza – nivel avansat;
- abilitati de lucru sub presiunea timpului si rapiditate in indeplinirea sarcinilor;
- personalitate dinamica cu initiativa, spirit convigator si orientat spre rezultate;
- capacitate de adaptare in cadrul unei firme care urmareste performanta, si promoveaza dezvoltarea profesionala;
- abilitati de analiza si sinteza a informatiilor;
- aspect business;
- permis de conducere.

BENEFICII OFERITE

- salariu in functie de experienta, formarea profesionala si profilul fiecarui angajat;
- posibilitatea de a lucra intr-o companie de renume, intr-un mediu dinamic, alaturi de o echipa de profesionisti care incurajeaza valorificarea si dezvoltarea potentialului creativ.

DESCRIEREA FIRMEI

producerea si comercializarea vinului