Director de Logistica

International Service Group Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Este responsabil de performanta departamentului si de calitatea proceselor de logistica (auto si depozitare);
- Raporteaza periodic rezultatele departamentului catre cei doi parteneri;
- Realizeaza si monitorizeaza bugetul departamentului;
- Conduce si coordoneaza echipa de logistica;
- Coordoneaza setul de activitati de logistica a (non-core);
- Dezvolta si implementeaza strategia de logistica;
- Colaboreaza cu ceilalti manageri de departamente pentru realizarea planului de logistica (auto si depozitare);
- Dezvolta si mentine o legatura stransa cu functiunile de vanzari si achizitii;
- Coordoneaza activitatea de transport;
- Receptioneaza stocuri de marfuri si materiale si le depoziteaza;
- Este responsabil de coordonarea si gestionarea stocurilor de marfuri, depozitarii si transferurilor acestora;
- Gestioneaza materialale redundante si nefolositoare;
- Se asigura ca toti angajatii se supun regulilor de protectie a muncii si cadrului legal;
- Este responsabil de recrutarea, dezvoltarea si motivarea angajatilor din subordine.

CERINTE

- Experienta min 6 ani in depozitare si transporturi, si min 3 ani intr-o pozitie similara, de preferat dintr-o companie dintr-o companie din FMCG;
- Studii superioare tehnice finalizate;
- Constituie un avantaj absolvirea de programe de pregatire de specialitate;
- Cunostinte de operare PC – Ms Office nivel mediu;
- Spirit antreprenorial;
- Creativitate;
- Abilitati organizatorice bine dezvoltate;
- Abilitati de comunicare;
- Atitudine proactiva;
- Flexibilitate (open-minded);
- Dinamism (mobilizare/actionare rapida);
- Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

- Salariul motivant;
- Masina;
- Telefon;
- Laptop;
- Prime Paste si Craciun.

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SOLUTII COMPLETE in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.