Director Compartiment Juridic

SC REINVENT CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza, indruma, controleaza si supravegheaza activitatea consultantilor juridici si asistentilor juridici din cadrul societatii;
- Acorda asistenta juridica clientiilor in domeniul infiintarilor, mentiunilor si radierilor de SRL, SA, PFA, II, IF;
- Intocmeste, aproba si/sau avizeaza actele redactate de persoanele din compartiment;
- Raportarea catre Directorul General;
- Se angajează să nu discute cu persoane din afara organizaţiei sau cu persoane din cadrul organizaţiei care nu sunt implicate în executarea sarcinilor de serviciu informaţiile confidenţiale referitoare la situaţia organizaţiei în a căror posesie intră;
- Verificare dosare înainte de depunere;
- Urmareste aparitia dispozitiilor cu caracter normativ;
- Răspunde pentru respectarea termenelor;
- Raspunde de legalitatea tuturor documentelor întocmite ;
- Ia masuri de rezolvare a lucrarilor cu caracter juridic, îndeplinind atributiile juridice care decurg din reglementarile în vigoare;
- Tine evidenta dosarelor;
- Preia apelurile telefonice ale clienţilor;
- Mentine relatia cu clientii;

CERINTE

- experienta in domeniul dreptului civil si comercial;
- cunostinte operare PC: Pachetul MS Office;
- cunostinte de limba engleza - avansat;
- abilitati de coordonare si organizare;
- capacitate de analiza si sinteza;
- atitudine proactiva;

BENEFICII OFERITE

Se incheie contract de munca pe perioada determinata cu posibilitatea prelungirii inca un an. Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima seriozitate si confidentialitate. Doar candidatii eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.
Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima seriozitate si confidentialitate.Doar candidatii eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.

Domeniul de activitate este consultanta comerciala si evidenta contabila, firma facand parte din grupul de firme REINVENT, existent pe piata incepand cu 1993