Director comercial multinationala constructii

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suport in stabilirea si mentinerea unor relatii bune cu clientii ;
Evaluarea clientilor inainte si in timpul derularii contractului;
Pregatirea, negocierea si semnarea contractelor in limitele stabilite;
Suport in elaborarea comenzilor in concordanta cu contractele semnate;supervizarea si controlul acestora
Intocmeste rapoarte constand in evidenta clientilor, contractelor, facturilor, incasarilor, comenzilor, raportand acestea periodic;
Documentarea, stabilirea, planificarea, implementarea si respectarea procedurilor ce descriu activitatea departamentului;
Stabileste strategia departamentului comercial pe baza rapoartelor intocmite de departamentul marketing si departamentul vanzari in urma studiului de piata;
Crearea, implementarea si respectarea bugetului pentru departamentul comercial ;
Evaluarea personalului din subordine (fise de apreciere) la sfarsitul fiecarui an

CERINTE

Studii superioare preferabil constructii;
Bun? cunoasterea mediului concurential de afaceri;
Experient? ?n domeniul comercial de minim 4 ani;
Foarte bune cunostinte de limb? engleza;
Spirit de observatie, dinamism, g?ndire comercial?, eficient?, lucru in echipa
Excelenta abilitati de comunicare si negociere.
Abilit?ti de utilizare a computerului (MSOffice,Lotus);

BENEFICII OFERITE

laptop
telefon mobil
masina