DIRECTOR COMERCIAL IFN

ADD VALUE SERV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea strategiei comerciale: vanzari si distributie a produselor si serviciilor financiare
- valideaza propunerile de noi produse comerciale
- implementarea strategiei si politicii comerciale a societatii.
- animarea si coordonarea echipei de vanzari a IFN-ului (vanzari directe)
- animarea echipei de achizitii cereale (vanzare indirecta)
- identificarea nevoilor de training si coaching a echipei comerciale
- stabilirea strategiei de contracarare a concurentei si participarea la elaborarea strategiilor de marketing.
- tarifare
urmareste si raspunde direct de realizarea targetelor de volum
urmarirea derularii contractelor comerciale incheiate de catre societate, relatii tehnice si comerciale cu furnizorii si clientii.

CERINTE

- Studii superioare (economice);
- Experienta in cordonarea unui departament de vanzari
- Cunostinte de analiza, planificare,studiu de piata;
- Abilitati deosebite de comunicare;
- Flexibilitate/disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu;
- Permis de conducere cat.B;
- Limba engleza nivel mediu
Avantaje:
- Experienta in vanzari in domeniul financiar-bancar sau agricultura
- Experienta in coordonarea unui dept de vanzari > 3 ani
- Experienta in coordonarea la distanta a unei echipe de vanzari

BENEFICII OFERITE

Trimite CV cu poza si asteptari salariale la contact@addvalue.ro si afla mai multe despre aceasta provocare profesionala. Doar candidatii selectati vor fi contactati in urmatoarele 4 salpatmani

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare, training si consultanta in marketing si vanzari
www.addvalue.ro