DIRECTOR COMERCIAL

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aceasta este ocazia de a va dovedi abilitatile de vanzari si cele de management in cadrul unei companii de top din Romania - producatoare de cafea, intr-o pozitie de

DIRECTOR COMERCIAL.

Responsabilitatile principale vizeaza:

Coordonarea activitatii de vanzari a companiei, atat pe canalul traditional, cat si pe cel modern;
Dezvoltarea si managementul distributiei la nivel national, responsabil de imbunatatirea sistemului de distributie in scopul cresterii volumului de vanzare;
Realizarea planului de afaceri anual precum si ajustarile periodice ale acestuia, impreuna cu Managerul General;
Ajustarea strategiilor de vanzare in functie de schimbarile pietii si ale domeniului de activitate al firmei;
Monitorizare, training si dezvoltare pentru personalul in subordine;
Monitorizarea pietii, cunoasterea concurentei, inclusiv politici de pret si comunicare.

CERINTE

Candidatul potrivit trebuie sa intruneasac urmatoarele cerinte:

Viziune strategica;
Orientare comerciala, tehnici de vanzare, capacitate de influentare si negociere;
Orientare catre rezultate;
Mangementul resurselor;
Capacitati de comunicare, adaptare;
Disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru ofera oportunitatea de a lucra cu unul din cei mai importanti jucatori pe piata din segmentul cafelei, stabilitate si oportunitati de dezvoltare profesionala.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.