Director agentie turism

IRECSON RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:
- planifica, organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatile agentiei,
- o reprezinta in relatiile cu partenerii cheie, este responsabil pentru stabilirea unei operari eficiente a afacerii
- asigura informatii despre principalele obiective si trasee turistice din tara
- gestioneaza si arhiveaza documentele cu regim special si cele fara regim special
- asigura asistenta de specialitate pentru actiunile de genul : congrese, conferinte, simpozioane, mese rotunde , si alte evenimente; in acest scop intreprinde : legatura directa si permanenta cu organizatorii respectivi, verificarea spatiilor de cazare, a salilor de lucrari, urmarirea desfasurarii serviciilor de masa
- se preocupa si raspunde de promovarea materialelor promotionale:pliante, colante, albume, brosuri,lucrari de specialitate
Cerinte:
Studii : superioare ? Facultatea de Economia Turismului Intern si International
Cursuri de formare în turism
Minim 3 ani experienta in domeniul turismului
Cunostinte de operare PC
Cunoasterea a cel putin o limba straina de circulatie internationala
Cunostinte necesare privind activitate de turism din Romania

BENEFICII OFERITE

pachet salsrial atractiv