DIRECTOR AGENTIE TURISM

HOLY LAND ZB TRAVEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Generarea de new bussines, clienti noi;
- Gestionarea portofoliului de clienti actual
- Stabilirea contactului cu clientii, preluarea cererilor si consilierea acestora in alegerea pachetului turistic;
- Crearea, promovarea si vanzarea pachetelor turistice si/grupuri ;
- Urmarirea derularii actiunii turistice de la preluarea comenzii pana la finalizarea acesteia; (Pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie, feedback calatorie);
- Mentinerea relatiei cu clientii pe parcursul calatoriei; daca este cazul, rezolvarea eventualelor probleme;
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii, interni si externi;
- Contactarea furnizorilor interni si externi (hoteluri, agentii de turism, companii rent-a-car, etc.) si negocierea contractelor de colaborare cu acestia;
- Desfasurarea de diverse alte activitati specifice activitatii de turism si ticketing;
- Desfasurarea de activitati de back-office (proceduri interne de lucru, flux vouchere, contabilitate primara, urmarire incasare facturi).
- Respectarea procedurilor de lucru specifice activitatii desfasurate - respectarea prevederilor legale, precum si interne vis-a-vis de normele contabile si alte proceduri agreate si implementate in companie.
- Informarea managerului si punerea in practica a deciziilor acestuia;
- Implicarea in orice activitate necesara pentru bunul mers al agentiei/grupului.

CERINTE

Absolvent de studii superioare de preferinta in domeniul geografie-turism
Brevet de turism -avantaj
Experienta de minim 1 an intr-o agentie de turism pe o pozitie similara
Cunoasterea pietei de produse turistice si a particularitatilor acesteia;
Cunoasterea avansata a limbii engleze si/sau franceze;
Cunostinte foarte bune de utilizare a computerului: pachet Microsoft Office, Internet, sisteme de rezervare si vanzare
Certificat IATA, Amadeus reprezinta un avantaj
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
Planificarea, organizarea si coordonarea programelor turistice din agentie (bilete de avion, sejururi, excursii, circuite, cazari, transport autocar, microbus, rent-a-car, asigurari medicale de calatorie);
Interactiunea cu potentialii clienti si oferirea informatiilor de care au nevoie pentru achizitionarea unui pachet turistic
Vanzarea pachetelor turistice (rezervari, incasarea si urmarirea platilor);
Gestionarea unui portofoliu de clienti si atragerea de noi clienti

BENEFICII OFERITE

- Bonusuri in functie de performanta;

Agentia ZB Travel a luat fiinta pentru a satisface dorinta de cunoastere si credinta. Ofertele sale cele mai atractive sunt pachetele pentru Israel dar si pachete charter sau plecari individuale in cele mai diverse destinatii(consacrate sau de inceput). Numarul mare al clientilor, calitatea si pregatirea acestora dar si numarul mare de oferte ne-a determinat sa venim in sprijinul acestora cu o platforma de rezervari on line. Aceasta platforma este un instrument prietenos si intuitiv care acorda suport tuturor vizitatorilor site-ului nostru, oferindu-le posibilitatea de a obtine cele mai bune informatii referitoare la serviciile pe care si le doresc, precum si disponibilitatea in timp real