Director Agentie

UIRB-United Insurance Reinsurance Broker S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Broker la nivel national care promoveaza atat servicii de non-viata cat si de viata

CERINTE

Minimum 2 ani experienţă de coordonare vânzări în industria asigurărilor
Excelenta cunoaştere a specificului pieţei de asigurări
Abilităţi de lider
Foarte bune abilităţi de influenţare şi negociere
Orice formă de pregătire în asigurări, managementul vânzărilor, customer care, marketing, constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Comisoane motivante şi bonusuri de performanţă
Finantare din partea companiei pentru realizarea obiectivelor propuse:
Cursuri de pregatire profesionala;
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie nationala.

UIRB-United Insurance Reinsurance Broker S.A. a fost infiintata in anul 2009, fondata de doi Parteneri, persoane semnificative din domeniul bancar, sub denumirea de Set 4 Cover Broker De Asigurare Reasigurare S.R.L.
La sfarsitul anului 2011 s-a schimbat in totalitate strucutra actionariatului si a conducerii, asfel incepand un amplu proces de transformare si repozitionare a companiei, prin intermediul Actionarului principal din Marea Britanie.
In anul 2012, Comisia de Supraveghere a Asigurarilor a aprobat modificarile aduse companiei, avizand asfel UIRB-United Insurance Reinsurance Broker S.A. cu un capital social subscris si varsat de 200.000 lei.
In 2012 UIRB isi propune sa reuneasca cele mai importante persoane din domeniul asigurarilor sub o singura umbrela, umbrela UIRB.