Director Agentie

Hart Human Resource Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea agentiei, mentine si dezvolta baza de clienti existenta
- Identifica potentiali clienti si prezinta acestora produsele bancii
- Identifica nevoile clientilor, recomandand serviciile si produsele adecvate
- Asigura supervizarea activitatii de creditare retail, activitatii de promovare a serviciilor de plata electronica, de promovare si incheiere contracte carduri si servicii de acceptare carduri la comercianti
- Asigura realizarea bugetului si a contului de profit si pierderi prin realizarea indicatorilor trasati de conducerea grupului

CERINTE

- Studii universitare absolvite (diploma de licenta)
- Preferabil 3 ani experienta profesionala in domeniul financiar-bancar si minim 1 an experienta pe o pozitie similara
- Cunostinte solide despre produse si servicii bancare, instrumente de plata
- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare
- Abilitati de vanzare si negociere
- Foarte bune abilitati organizatorice si de rezolvare a problemelor
- Abilitati operare PC
- Capacitatea de a lucra sub presiune
- Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat

Clientul nostru este o companie multinationala in domeniul serviciilor bancare, cu o prezenta puternica pe piata romaneasca.

HART Human Resource Consulting este o companie de consultanta in resurse umane care isi sprijina partenerii prin solutii de recrutare si selectie, evaluare individuala si dezvoltare, managementul carierei, diagnoza organizationala si training.

Prin parteneriatele cu renumitele companii internationale de consultanta in resurse umane, Hogan Assessment Systems si CCI Surveys International, aducem pietei romanesti solutii de top pentru evaluarea capitalului uman, diagnoza si managementul performantelor, utile atat in procesele de dezvoltare, cat si in cele de selectie.

Hogan Assessment Systems
- Furnizor de evaluari de personalitate pentru peste 1.500 de companii din lumea intreaga
- 60% din companiile Top 100 Fortune au incredere in rezultatele evaluarilor Hogan Assessment Systems
- Peste 25 de ani de experienta investiti in cercetarea, dezvoltarea si implementarea evaluarilor in intreaga lume
- Peste 2,5 milioane de persoane evaluate la nivel international
- Retea de distributie in peste 30 de tari
- Prima alegere a specialistilor si managerilor de resurse umane la nivel international, in procesul de atragere si dezvoltare a talentelor
- Rapoarte disponibile in peste 20 de limbi
- Evaluarile sunt accesibile via internet 24/7
- Peste 450 de functiuni investigate
CCi Surveys International

- Pionier in designul, dezvoltarea si implementarea instrumentelor online tip 360¿ feedback
- Peste 30 de ani de experienta, masurata in rezultate pentru sute de organizatii de prestigiu din patru continente
- Peste 100 de instrumente in baza de evaluari online CCi Surveys, create pentru a oferi o imagine clara si completa asupra punctelor forte si ariilor de dezvoltare la nivel de performante individuale si de grup.

Solutii pentru clienti corporate:
- Recrutare si Selectie pentru pozitii de top & middle management precum si pozitii de specialisti in domenii variate
- Centre de Evaluare si Dezvoltare
- Evaluarea personalitatii
- Evaluarea profilului managerial
- Evaluarea potentialului de leadership
- Managementul Performantei - 360º Feedback
- Studii privind climatul organizational
- Training in resurse umane:
- Recrutare si Selectie
- Certificari Hogan Assessment

HART Human Resource Consulting, prin divizia de management in cariera, este unic partener al MAPPTM pentru Romania.

MAPPTM este un instrument de evaluare a potentialului si motivatiilor personale, dedicat celor interesati in managementul propriei cariere, cautarea unui job potrivit si orientare profesionala. In intreaga lume, in 40 de ani, peste 4,5 milioane de persoane au beneficiat de evaluarile motivationale MAPPTM (Motivational Appraisal of Personal Potential).

Evaluarile MAPPTM contin o analiza complexa a trasaturilor profesionale si motivatiilor fata de anumite arii de munca, precum si informatii privitoare la top 10 arii profesionale cu care o persoana este compatibila.

Sistemul online de evaluari MAPPTM este accesibil prin website-ul www.consiliereincariera.ro - primul website dedicat serviciilor de managementul carierei, de tip self-service.