DIRECTOR ADJUNCT IT

Adevarul Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza si coordoneaza, impreuna cu Directorul IT, planificarea strategica si operationala IT;
- coordoneaza activitatea de administrare a echipamentelor de retea si securitate: routere, firewall;
- coordoneaza administrarea de Active Directory;
- urmareste activitatea in retea si ia masuri corective atunci cand acestea se impun, in concordanta cu politicile IT ale companiei;
- salariu atractiv;
- conditii de lucru placute;
- posibilitati de dezvoltare profesionala;
- asistenta medicala privata gratuita;
- cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament.

CERINTE

- studii superioare, de preferinta in domeniul IT;
- experienta in domeniul IT de minim 4 ani;
- experienta avansata in sistem de operare linux;
- cunostinte avansate TCP/IP;
- cunostinte windows 2003 server / exchange;
- cunostinte in administrarea switch-urilor Nortel;
- cunostinte in domeniul telefoniei IP;
- experianta in managementul proiectelor/ echipei;
- bune abilitati de planificare si organizare;
- bune abilitati de negociere;
- bune abilitati de comunicare si relationare;
- orientat catre obtinerea de rezultate.

ADEVARUL HOLDING este un trust de presa tanar, care are in portofoliu publicatii cu istorie si renume pe piata media romaneasca: cotidianul Adevarul, ziar de mare notorietate si traditie; cotidianul Click!, ziarul cu cea mai spectaculoasa ascensiune in bransa tabloidelor; revista saptamanala Dilema veche, inca de la inceputul anilor ’90, cea mai prestigioasa revista de opinie sociala, politica si cultural-literara; revista lunara Dilemateca - ghidul perfect in lumea cartilor si al cunoasterii autorilor lor; revista Foreign Policy Romania, editia romaneasca a prestigioasei reviste americane de politica internationala, economie si idei.