Director Adjunct Atelier Caroserie

MERIDIAN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileste impreuna cu Directorul atelierului caroserie strategia comerciala a departamentului de prestari servicii caroserie;
- Stabileste obiectivelor cantitative si calitative ale echipei;
- Este responsabil pentru implementarea si administrarea politicilor societatii;
- Identifica si aloca resursele financiare, informationale, materiale si umane din cadrul atelierului, ¿n vederea realizarii obiectivelor propuse;
- Coordoneaza elaborarea, implementarea si evaluarea realizarii bugetului anual al atelierului;
- Identifica solutii si implementeaza masuri de consolidare a pozitiei companiei pe piata;
- Identifica si implementeaza solutii de crestere a eficientei si productivitatii in companie;
- Monitorizeaza si dezvolta performanta salariatilor;
- Urmareste si dispune masuri pentru imbunatatirea calitatii climatului organizational.

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Minim 3-5 ani experienta intr-o pozitie de management;
- Competente ¿n planificare, organizare, delegare, control si comunicare, analiza si sinteza;
- Abilitati de negociere, diplomatie;
- Cunostinte solide economico-financiare;
- Persoana dinamica, inovatoare, cu spirit de echipa;
- Orientat spre rezultate ( cantitative si calitative).

MERIDIAN GRUP este unul dintre cei mai performanti concesionari ai marcilor Dacia-Renault.
Obiectivul companiei MERIDIAN GRUP este sa ofere solutii practice intr-un mod transparent, eficient si profesional. MERIDIAN GRUP este o organizatie care creste constant, se adapteaza permanent la nou, schimba tehnologiile, introduce noi servicii pentru a veni in intampinarea solicitarilor clientilor.
Compania MERIDIAN GRUP va continua sa lupte pentru deviza care o defineste: capacitatea de a anticipa si inova. Succesul nostru depinde de succesul clientilor nostri.
Pentru a ne atinge obiectivele, vom continua sa ne bazam pe increderea clientilor nostri, dar mai ales pe activitatea lor alaturi de noi.