Digital Executive

Petrus Communications

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului
- Crearea si implementarea de strategii de comunicare online atat pentru Petrus cat si pentru clientii nostri
- Optimizarea bazelor de date si a proceselor tehnice
- Asistenta in dezvoltarea de noi produse si servicii pentru companie
- Crearea de template-uri / elemente grafice (ex: documente Word, prezentari PowerPoint, newslettere, bannere)
- Gestionarea comunitatilor si a continutului diverselor platform online

CERINTE

Profilul candidatului:
- Absolvent cu experienta 1 – 3 ani
- Abilitati de analiza, atentie la detalii, invatare rapida
- Sociabil, mod de lucru si gandire internationala
- Adaptabil rapid la un nou loc de munca
- Inovativ si creativ
- Cunoasterea limbii engleze
- Project management si abilitatea de incadrare in termene limita

Cunostinte tehnice
- Excel avansat (ex: pivoti, macro-uri elementare, functii avansate) si lucru cu baze de date
- HTML, web design (ex: Dreamweaver)