Dezvoltator web (PHP)

Ara Software Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca stii sa dezvolti aplicatii web solide cu PHP si MySQL, ai experienta cu platforme MVC si nu te temi sa faci si niste AJAX, atunci e posibil sa fii chiar tu omul pe care il cautam!

Te vei ocupa cu:
- Dezvoltarea proiectelor active conform specificatiilor
- Comunicarea activa cu echipa compusa din ceilalti dezvoltatori, designer si manager de proiect
- Colaborarea cu echipa de dezvoltatori pentru gasirea si implementarea celor mai bune solutii.

CERINTE

- Cunostinte solide PHP/MySQL (experienta de minim 2 ani)
- Experienta cu platforme MVC
- Experienta cu JavaScript si AJAX este un avantaj (inclusiv jQuery sau alt framework JS)
- Spirit de echipa
- Atitudine orientata pe solutii si rezultate

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv
- Spatiu de lucru modern, intr-o cladire de birouri
- O atmosfera de lucru relaxata
- Ocazia de a lucra la proiecte de mare vizibilitate in domeniul online

ARA Software Group este o companie care incepand cu anul 2001 a acumulat experienta solida pe piata software (printre clienti se numara BCR Asigurari, Ministerul Administratiei si Internelor, Administratia Publica a Judetului Arges). In prezent se doreste dezvoltarea unor proiecte proprii pentru mediul online.