DEVIZER constructii & instalatii - WinDev

TERRA & CONSTRUCT DEVELOPMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Estimarea devizului general printr-un control bun asupra costurilor, termenelor, calitatii materialelor, echipamentelor si utilajelor.
Ofertare, decontare si contractare in domeniul instalatiilor electrice si al constructiilor.

Responsabilitati:

Intocmeste baze de preturi, caiete de masuratori, incadreaza cantitatile de lucrari in articole de deviz;
Analizeaza schimbari de solutii sau materiale in vederea optimizarii valorii lucrarilor si a termenului de executie;
Solutioneaza diverse probleme si/sau neclaritati daca este cazul;
Analizeaza si evalueaza ofertele de pret, termene de executie si elaboreaza raportul de lucrari;
Tine evidenta cantitatilor de lucrari executate din deviz oferta si a sumelor platite;
Participa la intocmirea ofertelor si a documentatiei;
Intocmeste calcule, devize, oferte tehnico-comerciale si dosare de prezentare pentru cererile de oferta primite;
Gaseste si propune solutii constructive cat mai adaptate posibilitatilor tehnice si competentelor companiei;
Actualizeaza in permanenta solutiile tehnice oferite cu contraofertele existente pe piata si costurile companiei;
Emite cereri de oferta catre furnizori/subantreprenori, compara ofertele de pret;
Analizeaza si definitiveaza propunerile de contract, impreuna cu seful ierarhic;
Lanseaza comenzi catre furnizori/subantreprenori;
Intocmeste situatii de lucrari in relatia cu Beneficiarul;
Verifica situatiile de lucrari ale subantreprenorilor;
Tine evidenta costurilor pe lucrare;
Aduna documentatia necesara pentru Cartea Constructiei.

CERINTE

Cerinte:
- Studii tehnice, profil instalatii / constructii civile;
- Experienta in lucrul cu programe de deviz pentru constructii - OBLIGATORIU cunoasterea programului windev;
- Cunostinte de operare PC: MS Office;
- Limba Engleza – nivel mediu;
- Persoana dinamica, motivata, flexibila, atenta la detalii;
- Persoana serioasa, ordonata, responsabila.

DESCRIEREA FIRMEI

Domeniul constructii

www.t-c.ro