DESIGNER-GRAFICA

HK IMPEX 97 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune :
-creare sigle,antete,layout mape prezentare,creare cd-uri de prezentare,carti de vizita,brosuri,cataloage,pliante,afise,etichete,bannere publicitare;
-prelucrare imagini fotografice si vectoriale;
-proiectarea structurii ambalajelor;
-dezvoltarea conceptului in plan grafic si adaptarea pe grupe de produse;
-adaptarea grafica si text a ambalajelor;
-design de produs;
-cunoasterea desenului tehnic industrial la nivel avansat fiind capabil sa extraga desene de executie din desenele de ansamblu;
-realizarea de detalii din desenele de executie;
-elaborarea desenelor de executie pe baza schitelor proiectantului;
-realizarea desenelor 2D si 3D;
-utilizarea aplicatiilor de tip CAD in executarea desenelor tehnice;
-utilizarea elementelor standardizate si a normelor interne in desenul tehnic;
-verificarea documentatiilor grafice;

CERINTE

-minim studii de specialitate;
-minim 3 ani experienta de lucru intr-un post similar;
-nivel avansat limba engleza(citit,scris,vorbit);
-cunostinte temeinice operare Pc(word,excel)AutoCad,Photoshop,Coreldraw(AI);
-abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv;
-tichete de masa;
-bonusuri in functie de performante;
-telefon de serviciu;

Societatea noastra, cu o prezenta de peste 10 ani pe piata interna, este unic importator si distribuitor al produselor RCO. Printre produsele comercializate se numara o gama impresionanta de articole sport, jucarii din plus, camping si articole plaja. Prezenta noastra este asigurata printr-o retea proprie de distributie la nivel national cat si prin intermediul unei bune colaborari cu cele mai mari si importante retele de hipermarketuri din Romania: Carrefour, Cora, Auchan,Selgros, Real,Metro. Daca oferta noastra va surade ca viitor, asteptam sa aplicati pentru postul disponibil, mentionand ca vor fi contactate doar persoanele care intrunesc calitatile si aptitudinile necesare job-ului.