Designer Grafic

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza paginaţia documentelor traduse în principal folosind MS Office
Pregateste pentru tipar documentele din proiectele aplicabile (folosind programe avansate de editare grafică)
Prelucreaza imagini şi alte elemente grafice.

CERINTE

Este absolvent de studii superioare – preferabil profil arta/arhitectura.
Are experienţă de minim 1 - 2 ani într-unul dintre domeniile: prelucrare grafică, creaţie şi design, editare text, software sau hardware
Cunoaste si utilizeaza programe pentru grafica 2d (ziare, carti, albume, mape, brosuri, cataloage, reviste, bannere, logo-uri, carti de vizita etc.) - Suita Adobe (Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, Adobe In Design etc);Corel ;QuarkXPress; Autocad.
Nivel de limba engleza avansat.
Cunoasterea aplicatiei Photoshop constituie avantaj; Experienta in utilizarea style sheet-urilor;
Capacitate de organizare eficienta si de finalizare a proiectelor în termenul stabilit;
Creativitate si entuziasm;
Simt artistic dezvoltat.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea acumularii unei experiente de calitate superioara in domeniu.
Mediu de lucru dinamic, cultura organizationala orientata catre profesionalism si dinamism.

AllJobs4All este un proiect AllConsulting Group ce a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul proiectului este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)