Derulator achizitie subcontractare

S.C.TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Selectează furnizorii prin studierea cataloagelor de furnizori, ofertelor şi răspunsurile la cererile de ofertă;
-Transmite furnizorului datele despre noncalitate constatate la recepţie;
-Transmite la furnizor datele despre noncalitate constatate in fluxul de fabricaţie/reparaţie sau rezultate din reclamaţiile clienţilor;
-Analizează şi evaluează stocurile de materiale;
-Emite cereri de ofertă care conţin explicit: tipul şi clasa materialului, specificaţiile tehnice aplicabile materialului, condiţii de livrare, condiţii de recepţie cantitativa-calitativă, condiţii de plată;
-Emite comanda de aprovizionare care conţine tipul şi clasa materialului, specificaţiile tehnice aplicabile materialului, cantitatea dorită pe tipo-dimensiuni sau stări de livrare, documente speciale necesare receptiei materialului etc.;
-Urmăreşte obţinerea avizării şi aprobării comenzii de aprovizionare;
-Verifică condiţiile acceptate de furnizor în raport cu cele din comandă;
-Intocmeşte după caz, conform legislaţiei în vigoare următoarele documente: Dosare de aprobare a regimurilor vamale cu impact economic; licenţa de import; licenţa de export; cerere de eliberare a certificatului de import; certificat internaţional de import; declaraţia destinatarului final şi cumpărătorului pentru import; cerere de eliberare a certificatului de control al livrării; certificatul de control al livrarii; Dosare de justificare si inchidere a regimurilor vamale cu impact economic;
-Intocmeşte dispoziţiile de plată valutară externă, obţine aprobările necesare;
-Primeşte şi prelucrează planul/programul de aprovizionare;
-Verifică contractele/comenzile în derulare;
-Planifică şi execută ofertarea, contractarea integrat.

CERINTE

Studii superioare tehnice, informatice sau economice;
Cunostinte in sfera comert-aprovizionare;
Cunostinte tehnice;
Cunostinte SAP constituie un avantaj;
Engleza – avansat;
Cunostinte legislatie vamala;
Abilitati de organizare, planificare si comunicare;
Abilitati foarte bune de comunicare si multi-tasking

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa;
Asigurare medicala – clinica privata;
Tichete de vacanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.