Responsabil Departament Marketing

AGENTIA DE TURISM KUSADASI

Job expirat

RESPONSABILITATI

-identificarea potentialilor parteneri;
-elaborarea planului de marketing si a bugetului de marketing prin care se urmareste cunoasterea mai exacta a nevoilor firmei cat si potentialilor clienti, a nivelului lor de satisfacere, imaginea agentiei, avand drept obiectiv principal cresterea numarului de clienti si parteneri;
-implementarea la nivel local a actiunilor/campaniilor de promovare initiate;
-intocmirea lunara a unui raport scris in urma actiunilor de marketing desfasurate la nivel local, care cuprinde: rapoarte de difuzare, planuri media, machete de presa, poze, etc.;
-analiza eficientei campaniilor de promovare desfasurate;
-organizarea evenimentelor a firmei (targuri de turism, expozitii interne si internationale, work-shop-uri, etc.);
-pregatirea materialelor publicitare, creatie brosuri, cataloage si stabilirea necesarului de tiparituri, obiecte promotionale etc
-monitorizarea si analizarea actiunilor de marketing desfasurate de firmele concurente;

-cunoasterea si informarea constanta asupra evolutiei domeniului in care activeaza compania;
-evaluarea si analiza pietei pentru identificarea tendintelor si a nevoilor
-monitorizarea activitatii competitorilor si buna cunoastere a produselor acestora
-dezvoltarea unor noi produse
-gestionarea construirii imaginii firmei

CERINTE

- studii superioare, preferabil cu specializarea marketing / turism
- experienta in marketing de minimum 2 ani.
- o buna cunoastere a domeniului de activitate a companiei
- bune abilitati de operare PC; (adobe reader, power point, constituie un avantaj cunoasterea : publisher, corel draw, excel)
- limba engleza (nivel avansat)
- cunoasterea altor limbi straine (constituie avantaj)
- detinerea permisului de conducere (obligatoriu)
- persoana dinamica, cu aptitudini de lider
- bune abilitati de comunicare si de negociere
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit

BENEFICII OFERITE

-bonuri de masa
-telefon de servici