Depanator Hardware si Software - Plata pe interventie - Program flexibil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie IT Bucuresti angajeaza in sistem part time / full time sau in sistem de colaborare, cu plata pe interventie , Depanator Hardware si Software.

Activitatea se desfasoara acasa, la sediul firmei si la sediile clientilor (predomina taskurile desfasurate acasa si la sediile clientilor) . Deplasarile la clienti se realizeaza doar in zone din Bucuresti si pe o raza de aproximativ 15 Km in jurul Bucurestiului. Se lucreaza doar cu persoane juridice, firme ce activeaza in diferite domenii.

Activitatea se desfasoara in sistem de colaborare. Plata se realizeaza pe interventie. Programul este unul flexibil.

Responsabilitati:
1.Identificarea problemei tehnice ce impiedica buna desfasurare a activitatii.
2.Evaluarea problemei: nivel de complexitate, timp aproximativ de rezolvare, efecte etc.
3.Identificarea solutiilor posibile. Discutarea solutiilor existente cu clientul.
4.Realizarea efectiva a interventiei.
5.Monitorizarea sistemului si luarea de noi masuri, daca este nevoie.

Interventiile se programeaza de catre viitorul partener, de comun acord cu clientul. Cheltuielile de deplasare sunt decontate.

In ceea ce priveste sarcinile, predomina problemele de natura software.

Viitorul partener trebuie sa posede aptitudinile necesare oferirii de consultanta unor persoane lipsite de abilitati tehnice.

Viitorul partener trebuie totodata:
-Sa poata identifica noi programe software ce pot contribui la eficientizarea activitatii companiei in cauza (programe de facturare, programe de monitorizare a indicatorilor financiari, programe tip CRM etc.) ;
-Sa poata compara din punct de vedere al avantajelor si al dezavantajelor diferitele programe software realizate de producatori diversi, dar care servesc aceluiasi scop / acelorasi scopuri;
-Sa realizeze tutoriale video si text prezentand pasii de utilizare a acestor programe;
-Sa poata oferi suport de specialitate clientilor in momentele ce implica decizii referitoare la achizitionarea de produse hardware sau software.

CERINTE

-Minim trei ani de experienta efectiva in depanarea hardware si software a calculatoarelor (obligatoriu);
-Capacitatea de a testa diferite produse IT concurente (in special software) si de a emite in scris analize comparative pertinente ;
-Capacitatea de a gasi pe cont propriu solutii, de a testa solutiile identificate si de a lua masurile necesare pana in momentul rezolvarii problemei, in cazul in care solutiile identificate initial nu se dovedesc productive;
-Disciplina in munca;
-Transparenta / deschidere;
-Initiativa.

Posibilitatea de a emite factura fiscala reprezinta un avantaj. Posibilitatea de a furniza doua recomandari din partea unor fosti clienti si/sau angajatori reprezinta un avantaj.

Anuntul este valabil doar pentru Bucuresti.

BENEFICII OFERITE

-Onorariu stabilit de comun acord pentru fiecare interventie;
-Program flexibil;
-Posibilitatea de a lucra si de acasa (pentru activitatile de analiza de produse/programe IT, in limita a maxim 50% din timp);
-Posibilitatea ca activitatea sa fie dezvoltata in timp .