Database Administrator - Oracle

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrare a bazelor de date ale clientilor companiei, in special aplicatii de gestiune date,
- instalari de sisteme pentru servere noi,
- instalare, administrare baze de date Oracle 9i, 10g single instance, 10g RAC
- dezvoltare pachete, proceduri, functii PL/SQL
- instalare, configurare SO Windows, Linux (SLES 10)
- realizare de back-up periodic pentru datele aflate pe serverele DB Oracle,
- rezoltarea problemelor raportate de catre utilizatorii bazelor de date,
- rezolvarea problemelor raportate de sistem (probleme de memorie, export, backup...),
- deplsarea la client atunci cand este nevoie de on-site suport (1-2 zile pe luna)

CERINTE

- minim 1,5 ani experienta ca DBA Oracle,
- absolvent de facultate cu profil tehnic,
- cunostinte avansate de Oracle 10 si Oracle 10RAC,
- cunostinte de programare PL/SQL, proceduri stocate, analiza loguri Linux (Unix),
- deschidere catre activitati conexe DBA, instalari de sisteme, retelistica,
- persoana deschisa, rezistenta la stres, cu spirit analitic,
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, cunoasterea limbii franceze poate fi un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant la nivelul pietei,
- lucru intr-o companie internationala, cu clienti importanti din tara si strainatate,
- mediu prietenos si profesionist de lucru,
- echipa tanara si dinamica.

Companie ce ofera servicii complete in domeniul resurselor umane.