Cosmeticiana fara experienta

XILLYLITLEMOO COMPANY

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asistenta Cosmeticiana
- Asistarea esteticienei in executarea serviciilor( ex: pregatirea produselor,unele servicii complementare, cum ar fi masajul mainilor etc.)
- Efectuarea serviciilor alese pentru specializare
- Asistarea in intampinarea,programarea clientilor,daca va fi cazul
- Asistarea cosmeticienei in pregatirea spatiului de lucru,sterilizarea instrumentelor si pastrarea curateniei
- Respectarea procedurilor salonului

CERINTE

- Atitudine pozitiva
- Pasiune pentru cosmetica
- Receptivitate la nou
- Abilitatea de a invata
- Capacitate de a lucra in echipa
- Abilitatea de a urma procedurile salonului

BENEFICII OFERITE

- ocazia de a lucra in domeniul cosmeticii,chiar si fara experienta
- Training intensiv in cosmetica(tehnici de lucru variate,noi )
- Training intensiv in consilierea clientilor
- Training intensiv in promovarea produselor si serviciilor
- Specializarea intr-un serviciu de cosmetica( veti fi esteticiana specializata in design sprancene,sau epilat etc.)- acest lucru va va oferi un statut de specialist in acel domeniu , va vom promova in acest sens si veti avea posibilitatea de a face ceea ce va place cel mai mult din activitatea de cosmeticiana
- Va vom sustine activitatea prin traininguri si promovarea serviciilor,actiuni de fidelizare a clientilor
- Practica intensiva:
• Asigurarea a peste 80% din modelele pentru practica
• Asigurarea trainingului,spatiului pentru practica si a produselor
- Dupa perioada de training si de practica, cand va veti insusi cunostintele si abilitatile necesare, veti promova la postul de esteticiana .Si nu orice esteticiana,ci veti fi un expert in tehnica sau serviciul ales de dumneavoastra.
- Veti face parte dintr-o echipa performanta, de succes
- Va vom promova ca membra a echipei noastre si pe site-ul salonului
- Salon ce pune accentul pe marketing,pe promovare a serviciilor si pe fidelizarea clientilor

Veti primi pe e-mail urmatorii pasi din procesul de recrutare.

Salon de infrumusetare ce pune accent pe trainingul echipei,promovarea serviciilor si fidelizarea clientilor.