COSMETIC BEAUTY ADVISER

SC Field Star SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- promovarea si vanzarea produselor cosmetice si de make-up din magazin
- consilierea clientilor prin realizarea de recomandari individualizate
- consiliere si flash make-up
- realizarea de activitati administrative: aprovizionarea rafturilor, actualizarea preturilor la raft, intretinerea rafturilor, emiterea de comenzi, aplicarea promotiilor existente, etc.

CERINTE

Candidatul ideal

- Absolventa studii medii/superioare;
- Cunostinte medii de operare PC
- Interes pentru domeniu si dorinta de dezvoltare pe plan profesional
- Persoana cu excelente abilitati de comunicare, persuasiva, dinamica, orientata spre client, empatica si perseverenta in atingerea obiectivelor.
- Implicare activa in vanzarea si promovarea produselor existente, fidelizand clientii existenti deja si creand un nou portofoliu de clienti, prin oferirea de solutii adecvate in functie de nevoile acestora.
- Orientare catre clienti, identificarea, intelegerea nevoilor si dorintelor acestora
- Experienta in promovarea de produse cosmetice sau dermatocosmetice confera prioritate in selectia CV-urilor

BENEFICII OFERITE

Beneficii

- pachet salarial motivant ( salariu fix, bonusuri, produse cadou)
- mediu de lucru elegant si placut
- echipa tanara si profesionista
- training-uri de marketing si vanzari
- training-uri de machiaj profesionist cu make-up artisti

Infiintat in 2003, FIELD STAR reprezinta o agentie specializata in servicii de BTL care a avut o ascensiune rapida pe piata romaneasca.