Corporate Area Coordinator- Divizia Corporate Banking

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura implementarea strategiei de dezvoltare a relatiilor de afaceri cu companii la nivelul sucursalelor bancii din aria alocata;
- Asigura comunicarea catre sucursalele bancii din aria alocata a tintelor lunare si urmareste periodic nivelul realizarii acestora;
- Coordoneaza activitatea de vanzare a serviciilor si produselor bancii catre companii la nivelul sucursalelor din aria alocata si urmareste rezultatele lunare;
- Viziteaza periodic sucursalele alocate impreuna cu reprezentantii acestora, viziteaza periodic clientii existenti si potentiali in scopul initierii si dezvoltarii parteneriatelor cu acestia;
- Ofera clientilor informatiile, documentatia si consultanta potrivita pentru operatiunile pe care acestia le solicita;
- Realizeaza propuneri pentru imbunatatirea/actualizarea procedurilor din zona de activitate;

CERINTE

- Absolvent studii superioare.
- Experienta pe un post similar/experienta de coordonare vanzari in servicii financiare- minim 2 ani
- Abilitati de dezvoltare de relatii comerciale in domeniul bancar
- Buna cunoastere a pietei si mediului de afaceri din Romania
- Disponibilitate de a calatori, in tara, in interes de afaceri
- Abilitati de negociere, vanzare si comunicare

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare dupa numai 6 luni de la angajare;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Meritocratie - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Misiunea LIBRA BANK este sa ofere pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor tale financiare. Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie, este un partener financiar, care te asculta, te intelege si iti ofera solutiile cele mai potrivite.