Copywriter &Community Editor Pitesti

BIJUTERIA TEILOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Face parte din echipa de marketing dinPitesti (full time position)

Elaborarea de articole (500 -2000 de cuvinte) pe diverse teme legate de produsele companiei

(bijuterii aur&pietre pretioase) folosind cuvinte cheie relevante ptr optimizarea SEO

Articolele trebuie să contribuie la un public mediu/avansat, nu incepatori
Implementarea strategiilor de continut;interactiuni social media

Editare advertoriale campanii comunicare /prezentare produs
Propune idei inovatoare şi creative, respectând identitatea de brand Bijuteria Teilor

Avem nevoie in jur de 20-30 articole scrise pe luna. Dorim ca aceste articole sa genereze trafic pentru site-ul/blogul nostru Activitatea zilnica implica de asemenea cercetare pentru a edita articole care sa genereze interactivitate din partea potentialilor clienti

CERINTE

Minim 2 ani experienta in copywriting/website copywriting/content marketing /email marketing copywriting research/ adwords copy

Orizont larg de cunostinte generale pentru a putea face politica editoriala atat pentru site-ul www.bijuteriateilor.ro cat si blog, pagina facebook, advertoriale website-uri targetate, catalog prezentare produse

Fire sociabila, proactiva si curioasa.

Minime cunostiinte de SEO.

Absolvent facultate (Limbi Straine,Jurnalism reprezinta avantaj)

BENEFICII OFERITE

Salariu fix in functie de experienta, usurinta in a scrie pe diverse teme (2000-2500 lei net/luna)

Bonus pe baza de performanta

Mediu de lucru placut intr-un cadru profesionist, tanar si competitiv

Oportunitatea de a participa activ la dezvoltarea campaniilor de comunicare