Copywriter

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Creeaza, redacteaza si editeaza textele materialelor de marketing si texte functionale, aliniate la pozitionarea brandului Okazii.ro si cerintele targetului
-Creeaza concepte pentru campanii tematice si tactice, impreuna cu echipa de marketing
-Adapteaza si corecteaza textele venite de la departamentul de business development
-Urmareste implementarea aceluiasi "tone of voice" din pozitionarea Okazii.ro
-Dezvolta mesajele de marketing si lucreaza la realizarea tuturor materialelor de comunicare.

CERINTE

-Studii superioare finalizate
-Experienta in advertising/copywriting/online
-Experienta si abilitati in redactarea de materiale promotionale, web content, comunicate de presa, materiale ajutatoare pentru publicitate si marketing
-Foarte buna intelegere a targetului si a particularitatilor mediului online
-Bune cunostinte de Serch Engine Optimization (SEO) si de Internet Marketing
-Excelenta in folosirea limbii romane si a limbii engleze
-Abilitatea de a genera idei rapid si usor
-Capacitatea de a lucra cu deadline-uri stranse.

BENEFICII OFERITE

-Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic;
- Traininguri pentru formare profesionala;
- Acces gratuit sala sport/fitness.

Okazii.ro este cel mai mare site de comerț online din România.
Lansat oficial pe 15 aprilie 2000, Okazii.ro conectează milioane de cumpărători și vânzători în fiecare zi. Cu 1,3 milioane de produse spre vânzare și 3 milioane de români care fac shopping în fiecare lună, Okazii.ro este un barometru al tendințelor de cumpărare online.

Un job la Okazii.ro este mai mult decât oricare altul. Ești provocat să construiești viitorul în comerțul online. Ești inspirat. Și ești mândru. Pentru că, oricare ar fi jobul tău aici, ești parte din cel mai mare site din România!