Copywriter

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Realizeaza concepte pentru campanii tematice si tactice impreuna cu echipa de marketing
-Corecteaza textele venite de la departamentul de business development
-Urmareste implementarea aceluiasi "ton of voice" din pozitionarea Okazii.ro
-Lucreaza la realizarea tuturor materialelor de marketing.

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Experienta in advertising/copywriting/online
- Experienta in redactarea de materiale promotionale, web content, comunicate de presa, materiale ajutatoare pentru publicitate si marketing
- Abilitatea de a scrie materiale interesante, cu un continut atractiv, concise, capabile sa atraga atentia
- O foarte buna intelegere a audientei tinta si mentinerea in permanenta a tonului vocii in conformitate cu audienta
-Bune cunostinte de Serch Engine Optimization (SEO) si de Internet Marketing
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat – cerinta obligatorie
- Abilitatea de a genera idei rapid, usor
- Capacitatea de a lucra cu deadline-uri foarte stranse.

BENEFICII OFERITE

- Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic
- Traininguri pentru formare profesionala
- Acces gratuit sala sport/fitness.

Okazii.ro este cel mai mare portal de licitatii online din Romania. Cu peste 2,7 milioane de vizitatori pe lună, Okazii.ro oferă cea mai mare varietate de produse puse în vânzare (peste 1.100.000), cât şi cea mai mare comunitate online de comercianţi independenţi din România (peste 600.000 de utilizatori activi). În momentul de faţă echipa Okazii.ro are 50 de angajaţi, cu o medie de vârsta ce nu depăseşte 26 de ani, cu aptitudini în zonele IT, programare, vânzări, PR, relaţii cu clienţii, marketing, dezvoltare de business, web design şi creaţie, Statistica, SEO.
Okazii.ro este in continua cautare de talente, persoane dinamice si pasionate de internet, care sa intregeasca echipa si care sa ajute la dezvoltarea Okazii.ro.