Copywriter

S.C. The Marketing House.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pe scurt, jobul e simplu: sa ai idei si sa le exprimi in cuvinte.

Dincolo de prima vedere, lucrurile se complica. Avem nevoie de oameni cu spirit ascutit, priceputi la:
- a identifica acele tipare, franturi de ganduri, temeri si prejudecati ce plutesc haotic prin capul omului de rand;
- a le asocia in moduri inedite, memorabile si relevante pentru mesajul care trebuie transmis;
- a alege, dintre cele cateva sute de mii de cuvinte ale limbii romane (sau milionul mai bogatei engleze), fix acea combinatie care aduce ideea la viata si o face sa vorbeasca publicului. Clar, raspicat, memorabil si convingator.

Daca provocarea noastra nu te intimideaza, ai trecut deja prima proba

CERINTE

Studii superioare (sau student), preferabil in cadrul unei facultati cu profil uman
Stapanire excelenta a limbilor romana si engleza
Cunostinte solide de Word si Powerpoint
Foarte bine familiarizat cu mediul online
Activ in social media (conturi de Facebook, Twitter, blog personal)
Ambitios, creativ, adaptabil
Obisnuinta de a citi.Carti!

BENEFICII OFERITE

La nivelul pietii

Agentie de publicitate marketing driven, nascuta din joint venture-ul mai multor agentii de publicitate, internet si marketing, cu un portofoliu de peste 150 de client din toate industriile. Simpatici, creative, ambitiosi.