Coordonatori proiect si asistenti in toata tara - inclusiv studenti

Asociatia Pro S.E.R.V.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonatorul de proiect asigura planificarea, organizarea, supervizarea şi raportarea activitaţilor descrise in proiect, buna functionare a echipei conduse, precum şi relatia cu reprezentanţii partenerilor din proiect, actuali si potentiali, astfel:
- Contribuie la constituirea echipelor de lucru, la coordonare, motivare si evaluare;
- Controleaza targetul si indicatorii de performanta ai echipelor si informeaza superiorul referitor la activitatea depusa;
- Reprezinta organizatia in raport cu alte organizatii, in legatura cu sarcinile care ii sunt incredintate;
- Propune si implementeaza un management de proiect şi un sistem de monitorizare;
- Cerceteaza o varietate de surse de informare, colecteaza şi rezuma informaţii şi statistici din diferite surse şi pregateşte grafice şi tabele pentru prezentari sau includere in rapoarte;
- Colaboreaza cu managerii altor proiecte sau cu membrii altor echipe, in functie de necesitatile proiectului coordonat;
- Coordoneaza si gestioneaza implementarea programului/proiectului, sprijina evaluarea, analiza si proiectarea in toate fazele proiectului, realizeaza, urmareste si optimizeaza planuri pentru solutiile proiectate, in functie de avizul superiorului;
- Verifica rezultatele obtinute şi se asigura ca acestea vor duce la realizarea obiectivelor, supervizeaza rapoartele de activitate ale echipei, se asigura de corectitudinea şi completitudinea informaţiilor din rapoarte si ofera rapoarte de activitate proprii si per echipa, cu regularitate si propuneri pentru eventuale ajustari de plan si activitate, pentru atingerea obiectivelor.

Important:
1. Coordonatorii si, respectiv, asistentii, pot fi pentru intregul proiect sau pentru pachete de lucru.
2. Experienta nemijlocita in activitati de tipul celor mentionate in anunt, de voluntariat si coordonare, reprezinta un plus, dar lipsa de experienta este trecuta cu vederea, daca este SUPLINITA DE SERIOZITATE, IMPLICARE SI PERSEVERENTA.

CERINTE

- Atitudine orientata catre livrarea de rezultate, dorinta si usurinta de a invata;
- Abilitati de leadership (constituie un plus doar pe anumite proiecte);
- Experienţe anterioare de implementare eficienta a unui proiect (reprezinta avantaj);
- Capacitaţi excelente de gestionare a proiectelor, de management al timpului si de gestionare a termenelor limita şi abilitatea de a lucra eficient cu diverse tipuri de participanţi la proiecte;
- Gandire strategica, inovaţie şi iniţiativa, curaj si performanta;
- Simt critic, responsabilitate, seriozitate, onestitate si perfectionism;
- Capacitate de analiza si sinteza, planificare si organizare, atentie la detalii si abilitati de prezentare;
- Abilitati de lucru in echipa si de motivare a echipelor;
- Cunoştinţe de Microsoft Office si Internet, Outlook;
- Limba Engleza, scris şi vorbit si/sau o alta limba straina (nu pentru toate proiectele);
- Studii superioare in curs sau finalizate;
- Disponibilitate de deplasare (nu pentru toate proiectele si, in general, nu in afara localitatii.

BENEFICII OFERITE

- Posibila promovare, in functie de rezultate, dupa 3 luni;
- Diploma de bun manager/asistent pentru cei cu rezultate deosebite;
- Recomandare (la cerere);
- Adeverinta care sa dovedeasca stagiul de voluntariat;
- Experienta in lucrul pe proiecte si un plus la CV;
- Imagine pozitiva prin desfasurarea unor activitati de responsabilitate sociala si chiar in proiecte de pionierat;
- Angajare sau colaborare cu beneficii materiale/financiare, dupa primele luni, in functie de rezultate si de posibilitatile de finantare ale organizatiei (o buna activitate poate da rezultate care pot fi recomandate pentru finantare).

Asociatia Pro S.E.R.V. a fost infiintata din dorinta membrilor fondatori de a veni in intampinarea nevoilor sesizate la nivel individual si social, in diverse domenii ale vietii. Activitatea noastra se va desfasura pe trei axe fundamentale (Sanatate, Educatie, Relatii), dar vom actiona si in alte directii ce pot asigura asigura, pentru membrii societatii, suportul, refacerea si dezvoltarea in orice sfera a Vietii. Misiunea Asociatiei Pro S.E.R.V. este aceea de a sustine Viata si de a asigura imbunatatirea calitatii acesteia, pentru persoane si categorii dezavantajate, asigurand interfata dintre cei care pot si doresc sa actioneze in aceasta directie si cei care au nevoie de suport.