COORDONATOR ZONAL MASTER FRANCIZAT/MANAGER-FRANCIZAT

SC BURSA DE CREANTE SMC SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Devenind partener al Bursei Romane de Creante, beneficiati de urmatoarele mari avantaje : desfasurarea intregii activitati sub marca inregistrata BURSA ROMANA DE CREANTE, ‘know-how’, suport tehnic si logistic, training profesional, promovare, consiliere permanenta, aplicarea normelor interne de lucru ale Bursei, ale strategiilor si procedurilor specifice acesteia in teritoriu, precum si posibilitatea de a deveni Coordonator Zonal Master- Francizat sau Manager - Francizat.
Onorariul cuvenit viitorului partener-francizat, ajunge pana la 70% din rezultatele financiare obtinute din activitatea desfasurata sub marca Bursei.

CERINTE

Conditii de eligibilitate a francizatilor:
- experienta de minim 5 ani in domeniul bancar, economico-financiar sau juridic;
- bune abilitati de negociere comerciale;
- ca forma de organizare, sunt agreate atat societati comerciale, PFA cat si Î.I. cu obiect de activitate adecvat (cod CAEN 7022 : consultanta in afaceri si management);
- sa dispuna de posibilitatea functionarii intr-un spatiu in proprietate sau inchiriat (comodat);
- conexiuni/contacte si informatii avizate despre evolutia economico-financiara zonala
- Recomandari profesionale corespunzatoare.

Taxa de franciza, (redeventa initiala) poate fi platibila in transe si este diferentiata astfel:
- Manager-Francizat - 3000€;
- Coordonator zonal, Master-Francizat - 5000€.

BENEFICII OFERITE

Pentru Coordonatorul Zonal Master-Francizat din reteaua teritoriala nationala a Bursei, se asigura pe toata perioada derularii contractelor de franciza sub marca inregistrata BURSA ROMANA DE CREANTE onorarii suplimentare cotelor mentionate mai sus, de pana la 7% din rezultatele financiare obtinute din activitatea tuturor partenerilor bursieri si/sau Managerilor-Francizati coordonati de Coordonatorul Zonal Master-Francizat, din centrul zonal respectiv sau de la oricare alt Manager-Francizat sau parteneri bursieri, din teritoriu identificat si adus sub contract cu Bursa de catre Coordonatorul Zonal Master-Francizat respectiv.

BURSA ROMANA DE CREANTE reprezinta un nou concept financiar aplicat de catre o companie privata de interes public in domeniul reglarii si inchiderii circuitelor financiare de tip "creanta-debit".
Fiind infiintata pentru a raspunde celei mai mari cereri de pe piata din acesta perioada, piata valorificarii, recuperarii si incasarii de creante si de administrare a debitelor, Bursa Romana de Creante ofera specialistilor oportunitatea exploatarii unui culoar profesional si a unei cariere de succes, incununata de posibilitatea unor rezultate financiare de exceptie, functie de eforturile si de implicarea fiecaruia.
Bursa pune la dispozitia partenerilor si potentialilor clienti proceduri si strategii specifice, metode alternative prin initierea si aplicarea de demersuri si diligente necesare pentru:
• Administrarea de debite restante, neachitate, de valoare mare, fie catre banci comerciale, companii de leasing, fonduri de investitii, IFN-uri, fie catre companii/institutii cu capital privat/de stat, pe care doriti sa le restructurati/reesalonati in conditii avantajoase pentru dvs, eventual sa cesionati aceste debite, in baza prevederilor Noului Cod Civil, catre Bursa, care va negocia cumpararea titlurilor de creante cu creditorii dvs la valori situate semnificativ sub valoarea nominala a acestora.
• Valorificarea si incasarea de creante neincasate ale creditorilor, potentiali clienti ai Bursei, fie prin administrarea acestor titluri de creanta si ale drepturilor litigioase aparute prin neincasarea acestora, in sensul valorizarii si lichidizarii acestora in favoarea clientilor, fie prin semnarea de contracte de cesiune de creante (titluri de creanta, drepturi de creanta, drepturi de incasare) si drepturilor litigioase aparute prin neincasarea acestora, care au ca rezultat financiar incasarea de catre clienti a drepturilor banesti cuvenite.
• Incepand cu trimestrul I al anului in curs, Bursa va pune la dispozitie, in afara facilitatii de cesiune/preluare debite de la acei debitori aflati in mare dificultate financiara, cu datorii restante, neachitate, alte doua noi produse specifice :
- semnarea de contracte de fidejusiune pentru acei clienti ai Bursei care solicita de la bancile comerciale credite importante, in favoarea finantatorilor, prin consolidarea si suplimentarea garantiilor aflate in posesia acestor clienti;
- preluare de catre Bursa pe baza de contracte fiduciare de la constituitorii clienti ai acesteia, care incredinteaza, anterior derularii unor proceduri de executare silita sau insolventa, patrimoniile proprii, in vederea reprezentarii cat mai favorabile a intereselor acestor clienti de catre Bursa, in fata creditorilor care initiaza aceste proceduri.

Pentru colaborare si parteneriat dati clik aici : http://www.bursaromanadecreante.eu/