Coordonator software - PL/SQL

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Coordonarea echipei de programatori in vederea finalizarii cu succes a proiectelor interne de aplicatii software
 Coordonarea eficienta a proiectelor in vederea atingerii obiectivelor stabilite
 Proiectarea, programarea, testarea, implementarea si intretinerea de aplicatii software care sa raspunda cerintelor specifice clientilor interni

 Asigneaza membrii echipei pe proiecte si/sau taskuri astfel incat sa se respecte termenele stabilite si sa existe o incarcare echilibrata intre membrii echipei
 Informeaza echipa despre cerintele/specificatiile clientilor sau modificarile aparute pe parcurs
 Furnizeaza echipei detaliile despre business necesare in alegerea solutiei tehnice
 Se asigura ca livrabilele proiectelor/taskurilor sunt conform cerintelor din cadrul specificatiilor, urmarind incadrarea in bugetul si termenele stabilite.

CERINTE

 Studii superioare in domeniul IT (profil tehnic: automatica si calculatoare, ASE – CSIE, etc)
 Cunostinte solide de SQL, PL/ SQL pe baze de date Oracle
 Programare in Forms/ Reports sau alte medii de programare prezinta un avantaj
 Management de proiecte
 Capacitate de planificare si organizare – sa fie capabil sa planifice activitatile pe care le are de efectuat si sa estimeze corect timpul necesar finalizarii acestora; sa revizuiasca periodic planificarea facuta si sa comunice sefului ierarhic sau colegilor implicati in proiectele respective; sa livreze la timp proiectele in care este implicata
Nota: persoana trebuie sa fie dispusa sa ajute efectiv (sa scrie cod) echipa in dezvoltarea de soft (aprox. 30% din timp).

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/