COORDONATOR / PROJECT MANAGER

HELINICK

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica si organizeaza alocarea de resurse pentru fiecare proiect alocat
- Urmareste si verifica raportarile pe fiecare proiect
- Raporteaza catre Directorul Executiv
- Administreaza relatia cu clientul si cu tertii pe timpul derularii proiectului
- Colaboreaza cu alte departamente din organizatie
- Urmareste desfasurarea lucrarilor si comanda la timp materialele, sculele si echipamentele necesare bunei desfasurari a activitatii ;
- Urmareste livrarile de materiale si echipamente ; tine o evidenta stricta a tuturor cheltuielilor legate de lucrare si optimizeaza costurile generale;
- Raspunde de executarea corecta a proiectului si de realizarea proiectului "as built" la sfarsitul lucrarii si de predarea lucrarii catre departamentul Service;
- Tine contactul permanent cu antreprenorul si cu ceilalti responsabili pe santier, pentru a fi in tema cu evolutiile situatiei generale
- Intocmeste rapoarte si informari privind evolutia proiectelor coordonate
- Coordoneaza activitatea echipelor de instalari proprii sau a tertilor in vederea executarii la timp si de calitate a lucrarilor de executie a proiectelor;
- Raspunde de rezolvarea cerintelor de modificari sau suplimentari care apar din partea antreprenorului, a beneficiarului, a proiectantului sau a altor parti implicate, comunicand direct cu toate departamentele societatii implicate in lucrare (proiectare, instalari, proiectare, service) ;

CERINTE

-Studii superioare, profil tehnic (electro-)

-Cunoasterea limbii engleze

-Cunoasterea principiilor de functionare ale sistemelor de securitate

-Experienta in lucrul cu sisteme de securitate

-Disponibilitate deplasari in teritoriu (Romania)

- Abilitati de lucru cu Primavera (PM) pentru conducerea proceselor

BENEFICII OFERITE

- Conditiile de angajare se dicuta la interviu

HELINICK a fost infiintata in 1991, fondatorii sai prevazand o companie destinata rezolvarii problemelor si acordarii unui suport inteligent pentru sistemele de securitate electronica. Ca raspuns la nevoile consumatorilor, a rezultat o dezvoltare a tehnologiei sistemelor de securitate, cat si a solutiilor pentru clienti.
Dezvoltarea societatii a fost posibila utiliz?nd experienta de 15 ani a personalului companiei in domeniul ingineriei sistemelor de inalta securitate, precum si a tehnologiilor avansate.Forta si
dezvoltarea continua se bazeaza pe urmatoarele elemente:
* CALITATE TOTALA certificata ISO9001
* PRODUSE certificate CE
* SERVICE in peste 30 orase din ROMANIA
* INSTRUIRE instalatori/clienti cu suport tehnic complet