COORDONATOR PROIECTE, EVENIMENTE SI CAMPANII

ASOCIATIA "TINERI PENTRU TERRA"

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Responsabilitati:

- Scrierea, coordonarea si implementarea proiectelor/evenimentelor, de la stabilirea si contactarea partenerilor( scoli, parinti, copii, etc), pana la desfasurarea evenimentului in sine

- Coordonarea si realizarea activitatilor de planificare a activitatilor cursurilor semestriale ale scolii: programa scolara, vizite de lucru cu copiii, organizarea evenimentelor cu si pentru copii;

- Relationarea cu parintii si cadrele didactice din sistemul de invatamant

- Sustinerea de prezentari verbale ale scolii si proiectelor scolii in fata claselor de elevi, in fata parintilor si in fata cadrelor didactice

- Conceperea si scrierea prezentarilor proiectului (uneori a comunicatelor de presa) si a altor tipuri de comunicare legate de proiect (postari in retelele sociale, pe site, etc). Acestea necesita bune cunostinte de PPT, Excell si alte programe pentru scrierea prezentarilor si organizarea bazelor de date)

- Comunicarea cu beneficiarii si partenerii atat inainte, in timpul, cat si dupa proiecte/evenimente

- Gasirea de locatii pentru eveniment/filmari

- Supervizarea / productia materialelor de promovare a evenimentelor (fluturasi, afise)

- Amenajarea locatiei pentru cursuri sau alte evenimente (aduceea si asezarea roll-up-urilor, a echipamentelor, apa si alte produse de protocol)

- Centralizarea documentelor financiare (cand este cazul) si trimiterea acestora catre departamentul de contabilitate

- Intocmirea unor rapoarte ale proiectelor/ evenimentelor /campaniei

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Serios si responsabil in realizarea proiectelor incredintate, avand in vedere ca beneficiarii sunt copii
- Bune abilitati de lucru in echipa
- Ordonat si atent la detalii
- Cu initiativa si flexibil- pasionat de lucrul in acest domeniu
- Sa ii placa copiii si sa aiba o buna comunicare cu acestia
- Bune abilitati de comunicare cu adultii
- Prezentabil
- Bune abilitati de lucru cu calculatorul, internetul si retelele sociale
- Bune cunostinte de limba engleza, scris si vorbit
- Deschis si doritor de a invata lucruri noi si de a progresa
- Bune abilitati de coordonare si motivare a voluntarilor
- Constituie un avantaj utilizarea masinii personale, cand este necesar, pentru derularea proiectului
- Constituie un avantaj experienta in scrierea, coordonarea si implementarea de proiecte de parteneriat companii - ONG

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Telefon de serviciu
- Conditii foarte bune de lucru atat la birou cat si la sediul unde se tin cursurile
- Imbinarea muncii de birou cu cea de teren